Forum www.sax.fora.pl Strona Główna www.sax.fora.pl
forum saksofonowe
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Yamaha YTS 280

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sax.fora.pl Strona Główna -> Saksofony (Modele/Marki) / Yamaha
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof




Dołączył: 08 Lut 2021
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: WArszawa

PostWysłany: Pon 2:31, 08 Lut 2021    Temat postu: Yamaha YTS 280

Pytanko mam. W yamaszce mam fabryczne poduszki z plastikowymi rezonatorami. Pytanie brzmi gdybym zmienił poduszki na te z metalowymi rezonatorami to jak mocno zmieni się barwa dźwięku?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArcusDi




Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 373
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:31, 08 Lut 2021    Temat postu: Re: Yamaha YTS 280

Krzysztof napisał:
Pytanko mam. W yamaszce mam fabryczne poduszki z plastikowymi rezonatorami. Pytanie brzmi gdybym zmienił poduszki na te z metalowymi rezonatorami to jak mocno zmieni się barwa dźwięku?


Dźwięk stanie się o wiele jaśniejszy a reakcja na wydobycie dźwięku będzie szybsza. Poza jaśniejszą barwą dźwięk będzie ostrzejszy tak jakbyś zmienił ustnik z ebonitowego na metalowy. Plastikowe rezonatory powodują że dźwięk saksofonu jest ciemniejszy a reakcja na wydobycie dźwięku jest odrobinę mniejsza przez co łatwiej kontroluje się jego wydobycie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof




Dołączył: 08 Lut 2021
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: WArszawa

PostWysłany: Pon 19:38, 08 Lut 2021    Temat postu:

Ale czy wtedy ten dźwięk nie będzie za jasny? Odkąd mam ten ustnik to dźwięk zmienił mi się na jasny. Nie chciałbym sprzedawać tego ustnika tylko dlatego że dźwięk jest za jasny. Znasz może jakiś saksofon który by brzmiał bardzo podobnie do mojej yamadzki już z metalowymi rezonatorami? Oczywiście szukałem filmików na temat tego saksofonu ale dosłownie nigdzie nic niema.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArcusDi




Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 373
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:50, 08 Lut 2021    Temat postu:

Krzysztof napisał:
Ale czy wtedy ten dźwięk nie będzie za jasny? Odkąd mam ten ustnik to dźwięk zmienił mi się na jasny. Nie chciałbym sprzedawać tego ustnika tylko dlatego że dźwięk jest za jasny. Znasz może jakiś saksofon który by brzmiał bardzo podobnie do mojej yamadzki już z metalowymi rezonatorami? Oczywiście szukałem filmików na temat tego saksofonu ale dosłownie nigdzie nic niema.


Saksofon nie brzmi od tego trzeba zacząć. U początkującego saksofonisty każdy saksofon brzmi tak samo. Na początku trzeba się skupić nad timingiem, skupionym i maksymalnie skoncentrowanym dźwiękiem i oddychaniem za każdym razem przeponą. Jeśli masz jasny dźwięk to nie potrzebujesz metalowych rezonatorów bo nie dość że wyjdzie z tego brzęczek to na dodatek ktoś pomyśli że grasz na fagocie czy oboju. Ja sam mam plastikowe rezonatory i są one o wiele częściej wybierane niż metalowe. Metalowe rezonatory są dla kogoś kto chce mieć o wiele jaśniejszy i ostrzejszy dźwięk, różnica jest na prawdę kosmiczna między plastikowymi a metalowymi rezonatorami. Musisz sobie wybić z głowy zakup innego saksofonu jeśli kierujesz się walorami brzmieniowymi bo to nie jest ten etap. Parę lat temu myślałem podobnie jak zaczynałem grę na saksofonie, po czterech latach cieszę się że zostałem przy tym co mam i jak bardzo zmienił się mój dźwięk i jego barwa. Po 4 latach systematycznego ćwiczenia mogę sobie teraz pozwolić na bawienie się ustnikami, rezonatorami, nowinkami bo mój aparat brzmienia jest rozwinięty w 90% - powyżej 90% to już Chris Potter, John Coltrane i inne gwiazdy światowego jazzu heh


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof




Dołączył: 08 Lut 2021
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: WArszawa

PostWysłany: Pon 20:34, 08 Lut 2021    Temat postu:

Znasz jakieś cwiczenia oprócz długich dziwięków i alikwot, które wpływają znacząco na dźwięk?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArcusDi




Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 373
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:03, 09 Lut 2021    Temat postu:

Mam własne autorskie metody

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof




Dołączył: 08 Lut 2021
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: WArszawa

PostWysłany: Wto 11:10, 09 Lut 2021    Temat postu:

Okej ale możesz mi powiedzieć chociaż w którą stronę iść?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArcusDi




Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 373
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:41, 10 Lut 2021    Temat postu:

Krzysztof napisał:
Okej ale możesz mi powiedzieć chociaż w którą stronę iść?


Musisz nauczyć się cierpliwości, radzenia sobie z frustracją, stopniowego rozwijania się, nie grania tylko i wyłącznie ćwiczeń które już umiemy bo to mało rozwojowe jest. Nauczenie się myślenia składnikami poszczególnych akordów oraz ich relacji z innymi w danej progresji lub kontekście.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sax.fora.pl Strona Główna -> Saksofony (Modele/Marki) / Yamaha Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin