Forum www.sax.fora.pl Strona Główna www.sax.fora.pl
forum saksofonowe
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

G# znowu się stawia.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sax.fora.pl Strona Główna -> Forum dla początkujących
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rad




Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pomorskie

PostWysłany: Nie 11:33, 03 Cze 2018    Temat postu: G# znowu się stawia.

Czeeść, tym razem G# poza klejeniem się chyba nie do końca ma ochotę kryć, a mianowicie jest takie coś, że klapa G# nie zawsze chce zamknąć się do końca, wygląda to trochę tak, jakby brakowało sprężynie siły aby odbić do końca i zostaje z 1 mm luzu, że muszę domykać G# palcem, masakra, nie da się go w ogóle używać, więc na razie zostają mi tonacje bez G# Very Happy

To trochę 'pływający' problem, bo na przykład teraz sprawdziłem, i działa, ale jak już będe chciał pozakłócać trochę ciszę sąsiadom, to znowu będę musiał robić to bez G#, bo znowu odmówi posłuszeństwa. :/

Gdy wywrę na klapę lekki nacisk 'od góry' przyjmując saksofon za stojący pionowo na stojaku (czyli wciskam klapę w dół trzymającej ją 'ośki'), problem wydaje się znikać, mam parę pomysłów 'co można', ale zanim przejdę do czynów wolę się zapytać was, co sprawdzić, gdzie pokręcić, i co urwać?

Zdjęcia wstawie jak będą potrzebne, ale mechanicznie wygląda to dokładnie tak samo jak w momencie gdy było sprawne, mam zamiar raczej naprawić to sam, tylko proszę o nakierowanie gdzie dokładnie sprawdzać.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez rad dnia Nie 11:38, 03 Cze 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHESTER




Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 803
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Nie 13:51, 03 Cze 2018    Temat postu:

Witaj, musisz iść z tym do serwisu i w ciągu paru minut masz problem z głowy. Nie radzę robić tego samemu z faktu braku doświadczenia i wyczucia plastyczności materiału którego nabiera się po wielu latach pracy z blachą. Domowym sposobem jedno naprawisz a drugie zepsujesz co może się potem wiązać z wysokim kosztem naprawy. Problem może być w samej poduszce że ona po prostu pływa bo zastosowano klej termiczny albo filc w poduszce jest kiepskiej jakości. Możesz też mieć któryś ze słupków skrzywiony, albo jakaś oś jest krzywa, może jakaś śrubka się poluźniła i klapa się nie domyka.

Jeśli chcesz to zrobić samemu to musisz wydać ładną kasę na narzędzia bo widelcem tego nie zrobisz ; ) Dlatego taniej jest pojechać na drugi koniec polski i dać to do serwisu. W sumie bliżej też masz serwisy więc wystarczy zadzwonić i podjechać bo zrobią to na miejscu. Tylko nie zdziw się jeśli będziesz miał saksofon w stanie do remontu kapitalnego bo poduszki już możesz mieć bardzo zużyte.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rad




Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pomorskie

PostWysłany: Śro 16:19, 06 Cze 2018    Temat postu:

Hmm, wczoraj nie grałem, dziś sobie pograłem z rana, i problem niespodziewanie ustąpił.

Wiem, że wróci, postaram się skontaktować z gościem od którego go kupiłem, on w sumie mówił mi że jak coś będzie nie tak to pomoże, bo serwis też ma.

A na chwilę obecną pozostało mi cieszyć się że jednak działa i pograć trochę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHESTER




Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 803
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Czw 16:23, 07 Cze 2018    Temat postu:

rad napisał:
Hmm, wczoraj nie grałem, dziś sobie pograłem z rana, i problem niespodziewanie ustąpił.

Wiem, że wróci, postaram się skontaktować z gościem od którego go kupiłem, on w sumie mówił mi że jak coś będzie nie tak to pomoże, bo serwis też ma.

A na chwilę obecną pozostało mi cieszyć się że jednak działa i pograć trochę.


Pewnie wcześniej miałeś go w słońcu lub w innych gorszych warunkach a jak one się zmieniły to problemu już nie ma. Chyba że to znowu co innego xd


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sax.fora.pl Strona Główna -> Forum dla początkujących Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin