Forum www.sax.fora.pl Strona Główna www.sax.fora.pl
forum saksofonowe
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

tenor WO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sax.fora.pl Strona Główna -> Saksofony (Modele/Marki) / Yanagisawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teddy




Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 102 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:57, 20 Lut 2019    Temat postu: tenor WO

Kiedyś pisałem o przesiadce z altu 992 na serię WO. Dojrzałem do przesiadki na tenorze i metodą kupna stałem się posiadaczem T-WO20.
Pierwsze wrażenia to ból przepony, bo nie mogłem się oderwać i rozgrywałem się w różnych konfiguracjach.
Coś jest w tym rozgrywaniu instrumentu, bo nowa WO na początku była cicha i stawiała opór. Zostawiłem sobie T-992 i miałem w każdej chwili porównanie. Tak po godzinie skal i patternów w końcu się dogadaliśmy i WO pokazała mi wyższość nowego instrumentu, a raczej wskazała niedoregulowanie 992. Przykładowo na 992 drgania powietrza podbijają mi klapę G, na której czuję drgania, gdy jej mocniej nie docisnę, a na WO klapa G działa jak przełącznik zero-jeden.
Dla mnie istotne różnice są dwie:
1. Zmieniona dźwignia X, czyli "przedniego" F. Jest różnica, gdy trzeba się "ześlizgnąć" na dźwignię 1 czyli H lub "wyślizgnąć" w górę. Można się "przetoczyć" okręcając palec. Trzeba się przyzwyczaić, ale różnica jest na plus.
2. Zmiana mechaniki śródręcza ręki prawej, czyli Ta, Tc i C3(E). Całość jest nieco niżej i wymaga mniejszego ruchu by zagrać e3. Co ważniejsze - pod tymi trzema dźwigniami są dodatkowe zderzaki. W tenorze ośki są długie, szczególnie do e3 i przy górnym zderzaku ich skręcenie jest odczuwalne "miękkim" oporem na dźwigni. Z nowymi zderzakami działa to jak przełacznik i poprawia pewność. Ja gram chromatykę z Tc i Ta, i bardzo mi się te zderzaki podobają.
Pozostałe zmiany jak w serii WO, roztrąb ponoć zmieniony, ale niezauważalnie. No może najniższe B mniej mi skrzeczy.
Jak jeszcze coś odkryje to napiszę. Pewnie jakiś czas będziemy się dogadywać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHESTER




Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 803
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Śro 15:38, 20 Lut 2019    Temat postu:

To na następne spotkanie forum musisz się pochwalić, albo sam do Ciebie przyjadę jak znajdziesz trochę czasu Smile Ważne że jesteś zadowolony z zakupu, za pół roku zobaczysz że z tej blachy będziesz jeszcze więcej wyciągał walorów.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teddy




Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 102 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:14, 20 Lut 2019    Temat postu:

Dzięki.
Jestem mega zadowolony. Zapraszam, czas to pojęcie względne. Telefony mamy. Chciałbym tylko trochę posprzątać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirek




Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 766
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:26, 20 Lut 2019    Temat postu:

Ładnie napisane, mi się podoba że grasz na V16 bo ja też hehe. Z syntetyków chyba nie zrezygnowałeś? Jeszcze sopran WO i masz komplet. Grasz na Guardali MB?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teddy




Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 102 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:27, 20 Lut 2019    Temat postu:

Syntetyki nie są złe, szczególnie Legere Sig., ale na trzcinie ciekawiej.
Gram na Guardali Studio i Drake VR Jazz 8
Do stroików wymyśliłem patent szkiełek mikroskopowych i klamerki do bielizny. Ważne by grać na nich codziennie, wówczas są stabilne.
Na alcie i barytonie gram rzadziej, więc na syntetykach.

Jak sprzeda się T-991 przymierzę się do sopranu, Chyba WO10. Będę miał komplet Yanagisawy do kwartetu. LOL.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirek




Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 766
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:23, 20 Lut 2019    Temat postu:

Syntetyki mają swoje zalety, to fakt, ja jednak wyznaje filozofię Chestera...trzcina albo śmierć... hehe. A próbowałeś Guardale MB? To jest absolutnie wybitny ustnik...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teddy




Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 102 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:17, 20 Lut 2019    Temat postu:

Guardale do tenoru są absolutnie wybitne.
Szczególnie produkcji PMS warte są uwagi.
Próbowałem wszystkich dostępnych u Piotrowskiego, MB niestety nie, ale MB II już tak.
Nie pamiętam już dokładnie, ale wybrałem Studio, bo był bardziej wyraźny, MB II ciemniejszy.
Saxoholic z Forum gra na Studio i tym się pewnie też sugerowałem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHESTER




Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 803
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Śro 21:04, 20 Lut 2019    Temat postu:

mirek napisał:
Syntetyki mają swoje zalety, to fakt, ja jednak wyznaje filozofię Chestera...trzcina albo śmierć... hehe. A próbowałeś Guardale MB? To jest absolutnie wybitny ustnik...


Dla mnie syntetyki byłyby do przyjęcia w pewnych sytuacjach bez wyjścia, ale nie potrafię znieść ich zmiany charakterystyki po rozgrzaniu się, dźwięk jest wtedy bardzo płaski jeżeli można to tak określić.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bmvip




Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1967
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 40 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wejherowo/woj.pomorskie

PostWysłany: Czw 5:02, 21 Lut 2019    Temat postu:

CHESTER napisał:
mirek napisał:
Syntetyki mają swoje zalety, to fakt, ja jednak wyznaje filozofię Chestera...trzcina albo śmierć... hehe. A próbowałeś Guardale MB? To jest absolutnie wybitny ustnik...


Dla mnie syntetyki byłyby do przyjęcia w pewnych sytuacjach bez wyjścia, ale nie potrafię znieść ich zmiany charakterystyki po rozgrzaniu się, dźwięk jest wtedy bardzo płaski jeżeli można to tak określić.


Ja gram na syntetykach od 7 lat i nie planuję już powrotu do trzciny.
Rzeczywiście stroiki Legere brzmią bardzo syntetycznie, ja używam wyłącznie FIBERREED HEMP które mają 80% trzciny.
Warto by ktoś bardzo obiektywnie i bezstronnie zrobił test porównawczy stroików syntetycznych których jest coraz więcej na rynku, bo testy robione przez Leno Music, czyli pana Nowotarskiego to nic innego jak materiały sponsorowane i trudno je traktować jako obiektywny materiał, więc może ktoś zrobi video na ten temat.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teddy




Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2015
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 102 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 6:45, 21 Lut 2019    Temat postu:

Trudno żyć bez pieniędzy. Powszechne lokowanie produktów. Taki świat. Akceptuj, abo giń.
Ważna jest świadomość, że we wszystkim co się dzieje ktoś ma własny interes. Szczególnie w mediach. A jak się o tym wie, można próbować to przesiewać.
Jeżeli jest co przesiewać.
"Kto zrobi obiektywny test stroików?" - już widzę las rąk. A pytanie nawet nie zawierało informacji, skąd dostać te stroiki. Tysiąc zeta nie wystarczy. A już nawet jak znajdzie się jeleń - pojawi się hejt: Teddy testował? przecie on nosi okulary i nie może być obiektywny.
Dzisiejszy świat miażdży stare wartości. Nie liczy się prawda, uczciwość, dobrze wykonany stroik.
Taki świat, taka informacja. Ale też nikt nie zmusza, by z niej korzystać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHESTER




Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 803
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Czw 13:22, 21 Lut 2019    Temat postu:

Ja mogę zrobić ale nie mam na to kasy, gdybym zarobił na to z gry na saksofonie to mogę przeznaczyć na to 3 tys. zł. Problem w tym że nie zarabiam na grze na saksofonie ponieważ gram i udzielam lekcji na wszystkich poziomach zaawansowania za darmo.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bmvip




Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1967
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 40 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wejherowo/woj.pomorskie

PostWysłany: Czw 13:48, 21 Lut 2019    Temat postu:

CHESTER napisał:
Ja mogę zrobić ale nie mam na to kasy, gdybym zarobił na to z gry na saksofonie to mogę przeznaczyć na to 3 tys. zł. Problem w tym że nie zarabiam na grze na saksofonie ponieważ gram i udzielam lekcji na wszystkich poziomach zaawansowania za darmo.


Myślę że tu kasa potrzebna nie jest, wystarczy że się zgadamy, umówimy i ci którzy korzystają z syntetyków na jakiś jeden umówiony termin prześlą po 1szt., Ty po teście po prostu odeślesz. Uważam że temat jest wykonalny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sax.fora.pl Strona Główna -> Saksofony (Modele/Marki) / Yanagisawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin